Авто, оснащені новим функціоналом, будуть прогнозувати дії пішоходів та інших учасників руху. Подібна можливість дозволить запобігати небезпечним ситуаціям, заздалегідь на них реагуючи.

Розробка моделей Hyundai з «людської» інтуїцією буде прискорена. Це стало можливим завдяки вкладенням в стартап Perseptive Automata, які були зроблені венчурним підрозділом Hyundai Motor під назвою Hyundai CRADLE. Даний підрозділ спеціалізується на інноваціях.

Perseptive Automata - стартап зі Сполучених Штатів, офіс якого розташовується в Силіконовій Долині. Його фахівці розробили ПО, яка наділяє автомобілі інтуїцією. Моделі з даними функціоналом зможуть передбачати дії водіїв, пішоходів, мотоциклістів і так далі. Суть роботи системи полягає в тому, що штучний інтелект за частки секунди проводить складні обчислення і робить висновки, грунтуючись на поведінкові особливості людей. Автомобіль зможе самостійно прискорюватися, зменшувати швидкість і зупинятися, уникаючи небезпечних ситуацій.

Система Perseptive Automata безперервно аналізує характер взаємодії людей і автомобілів. Зібрана інформація допомагає авто приймати в подальшому рішення на основі інтуіції. В майбутньому планується оснастити таким функціоналом серійні авто, щоб вони могли самостійно орієнтуватися в обстановці, здійснювати безпечні маневри, а також передбачати дії людей.

Співзасновник і гендиректор стартапу Сід Мішра заявив: "Ми раді, що один з провідних представників автомобільного ринку Hyundai Motor інвестував в наш проект, повіривши в перспективність нових технологій. Це фінансування допоможе нам швидше завершити розробку проекту, результати якого в подальшому буде застосовуватися в системах активної безпеки і автономних авто."

Приклад використання технології Perseptive Automata - проїзд пішохідного переходу. Якщо пішохід планував перетнути перехід, але, побачивши авто, передумав це робити, модель з інтуїцією продовжить рух. Вона проведе аналіз поведінкових факторів і прийме рішення в лічені секунди. При цьому система проведе розрахунок рівня безпеки як для автомобіля, так і для пішохода. Автомобіль без інтуїції зупинився б і чекав, поки людина перетне перехід.

"Те, що автономні авто не можуть спрогнозувати поведінку пішоходів, автомобілістів і всіх інших учасників руху, - одна з головних проблем, з якими ми стикаємося. Perseptive Automata вирішить цю проблему. Технологія надасть штучного інтелекту можливість передбачати дії людей так само, як це роблять водії. Це дозволить уникнути безлічі небезпечних ситуацій в майбутньому"- підсумував віце-президент Hyundai CRADLE Джон Су.