Hyundai Motor Group і Wärtsilä знайдуть застосування використаним батареям електромобілів


Hyundai Motor Group (HMG) підписала угоду з компанією Wärtsilä, згідно з якою буде знайдено застосування акумуляторам електромобілів, які виробили свій ресурс, на ринку зберігання енергії, що розвивається. Партнерство будується на активній діяльності HMG з розвитку електромобільного напрямку і прогресуючому зростанні енергетичного бізнесу Wärtsilä (загальна потужність введених в експлуатацію енергоустановок цієї компанії склала в 67 ГВт).

Угода, підписана представниками обох компаній, передбачає розробку інноваційних рішень і платформ зі зберігання електроенергії з використанням акумуляторів, що виробили свій ресурс, електромобілів Hyundai. Ці рішення і платформи будуть реалізовуватися через дилерську мережу Wärtsilä в 177 країнах світу.

Крім пошуку ефективних рішень для зберігання енергії, партнери мають намір вийти на лідируючі позиції на ринку сучасних систем зберігання енергії. Компанії спільно впровадять бізнес-модель, що передбачає організацію безперервного глобального ланцюжка поставок, в якому братимуть активну участь ключові OEM-виробники. Це забезпечить комплексний підхід, що охоплює виробництво акумуляторів, застосування електромобілів і альтернативне використання сховищ енергії, а також переробку матеріалів.

Автомобілі Hyundai м. Полтава | Купити новий Хюндай | Хюндай Центр Полтава - фото 6 

«Зберігання енергії - це логічний наступний крок в сфері вторинного використання електромобільних батарей. Нове застосування використаних акумуляторів електромобілів дозволить нам уникнути витрат на утилізацію батарей. Беручи участь в цьому новому енергетичному бізнесі, HMG зміцнює своє лідерство в сфері чистих технологій і екологічно стійкої діяльності», - сказав д-р Чи Йонг Чо, виконавчий віце-президент підрозділу стратегії і технологій, директор з інновацій Hyundai Motor Group.

За прогнозами, до 2025 року загальна потужність електромобільних акумуляторів, які виробили свій ресурс, в світі складе 29 ГВт-год, що набагато перевершує обсяг сучасного ринку стаціонарних сховищ, який на сьогодні оцінюється в 10 ГВт-год. Це новий незайнятий ринок в енергетичному секторі, освоєнням якого займуться HMG і Wärtsilä.

«Наше стратегічне партнерство з Hyundai Motor Group є стратегією повного циклу, яку Wärtsilä прагне запропонувати своїм клієнтам і партнерам у всьому світі. Включення використаних електромобільних батарей в наш бізнес підкреслює прагнення компанії розвивати екологічно стійкі спільноти на базі інтелектуальних технологій», - заявив Хав'єр Кавада, президент Wärtsilä Energy Solutions.

Вже зараз Hyundai Motor Group розробляє проект зі зберігання енергії потужністю 1 МВт-год на базі  акумуляторів, що виробили ресурс, від електромобілів Hyundai IONIQ Electric. Партнерство з Wärtsilä Energy Solutions дозволить прискорити цей процес за рахунок застосування спільно розроблених технологій.